بهداشت, راهنمای انتخاب لباس زیر

راهنمای سایز بندی شورت زنانه

یکی از نکات مهمی که خانم ها،در هنگام خرید انواع شورت زنانه باید به آن توجه کنند ، انتخاب سایز درست شورت است .چرا که سایز نادرست شورت زنانه می تواند باعث عوارضی مثل عفونت دستگاه تناسلی زنانه ، از فرم افتادن باسن و کشیدگی آن به سمت پایین ، ایجاد حس ناخوشایند ، حساسیت ها ی پوستی و موارد بسیار دیگر در خانم ها شود.

از طرف دیگر تغییرات در وزن افراد ، بارداری ، افزایش سن ، و موارد دیگر باعث شده سایز شورت شما ثابت نماند و در گذشت زمان تغییر کند . پس مناسب است برای حفظ سلامت بیشتر ، به سایز درست و فعلی شورت خود توجه بیشتری کنید . و صرفا بر اساس سایز قبلی بدون توجه به مثلا افزایش یا کاهش وزن خود به سراغ خرید شورت نروید.

شورت مناسب استفاده مداوم و روزمره خانم ها

شورت مناسب برای استفاده روزمره و مداوم خانم ها شورتی است .که بتواند تمام قسمت پشت و برجستگی باسن و قسمت جلوی بدن را بپوشاند .و همین طور قد شورت تا روی کمر بیاید .

چگونه متوجه شویم سایز شورت انتخابی ما درست است ؟

زمانی شما ، سایز درست شورت را انتخاب کرده اید. که پوشیدن شورت به ران های شما فشار نیاورد و خط شورت یا قرمزی روی پوست ایجاد نکند .همین طور قسمت کمر شورت ، برای شما تنگ نباشد و درست در دور کمر شما قرار گرفته باشد . همین طور پوشیدن شورت حس راحتی به شما بدهد نه آن قدر تنگ و فشرده ، نه خیلی گشاد و رها باشد .

روش اندازه گیری سایز شورت زنانه

اگرچه بر اساس بررسی های انجام شده بسیاری از خانم ها سایز درست شورت یا سوتین خود را نمی دانند .اما باید بگوییم با گذاشتن وقت بسیار کمی ، بسیار آسان و راحت می توانید به سایز صحیح شورت خود دسترسی پیدا کنید .و مناسب تر است هر شش ماه یک بار برای دانستن سایز فعلی ، اندازه گیری سایز شورت خود را تکرار کنید.

مناسب ترین روش اندازه گیری سایز شورت زنانه

برای اندازه گیری سایز شورت ، فقط کافی است به وسیله یک متر خیاطی قسمت دور کمر که همان قسمت باریک کمر و بالای ناف است . را اندازه بزنید و یادداشت کنید . سپس متر را دور باسن از جایی که بیشترین برجستگی یا حجم باسن آن جاست ، اندازه بزنید و یادداشت کنید . حالا به وسیله جدول راهنما سایز شورت که در زیر آمده ، شما می توانید سایز درست شورت خود را به دست بیاورید .

نکته :حتما دقت کنید برای اندازه گیری سایز درست شورت ، متر را به صورت صاف دور کمر و یا دور باسن قرار دهید . و هواستان باشد که متر چین نخورده باشد . و همینطور خیلی فشرده به بدن شما نچسبیده باشد.

البته بهتر است بدانیم .فقط روش و جدول ذکر شده در بالا برای اندازه گیری سایز شورت مورد استفاده قرار نمی گیرد . بلکه روش های دیگری هم برای اندازه گیری سایز شورت وجود دارد . که بیشتر برای اندازه گیری شورت های بدون سایز یا فیری و شورت مردانه مورد استفاده قرار می گیرد .

روش اندازه گیری سایز شورت فیری

به طور مثال در اندازه گیری سایز شورت های آزاد و مورد استفاده برای چند سایز نزدیک به هم ، اندازه دور کمر یا عرض شورت و اندازه قد یا طول شورت برای به دست آوردن سایز شورت مناسب و کافی است . چون معمولا در این مدل از شورت ها از پارچه های کششی استفاده می شود . که قابلیت کشسانی خوب و باز شدن برای چند سایز نزدیک به هم را دارند .

یکی دیگر از روش های ساده و مورد استفاده در اندازه گیری سایز شورت نیز می تواند مقایسه شورت انتخابی با شورت مشابه خریداری شده قبلی شما است . که در حال حاضر از آن استفاده می کنید .که با اندازه گیری ابعاد شورت قبلی و مقایسه آن با جدول راهنما سایز شورت انتخاب شده می توانید سایز شورت انتخابی خود را پیدا کنید . اما لازم است بدانید در این روش اندازه گیری وزن شما نباید تغییر کرده باشد . و از خرید قبلی شورت مشابه ، هم مدت زمان زیادی نگذشته باشد . چون در غیر این صورت سایز به دست آمده نمی تواند صحیح باشد . و البته در صورت رعایت این موضوع در صورتی که اندازه های شورت مورد استفاده شما از شورت انتخابی جدید یک الی دو سانتی متر بزرگ تر باشد .این عدد به دلیل استفاده از شورت قبلی و کشیدگی پیش آمده طبیعی و قابل چشم پوشی است .

سایز بندی شورت در برندهای مختلف شورت زنانه

یکی از نکات حائز اهمیت در سایز شورت زنانه ، اختلاف جزیی استاندارد مورد استفاده توسط تولید کنندگان مختلف شورت زنانه است . که معمولا در میان برندهای مختلف ، استاندارد عددی یا حروف انگلیسی در سایز شورت زنانه مورد استفاده قرار می گیرد .

به طور مثال در اروپا و روسیه، تولیدکنندگان برای سایز شورت از اعداد استفاده می کنند: به این صورت که در سیستم اروپایی از اعداد 1 تا 10 و همچنین از 40 تا 58 و در سیستم روسیه از اعداد 42 تا 60 استفاده می شود .

zirtanpoosh

جدول راهنمای سایز شورت بر حسب اعداد : اندازه ها بر حسب سانتی متر است .

اما به طور کلی در سیستم شناخته شده و بین المللی از حروف انگلیسی برای انتخاب سایز شورت استفاده می شود .

به طور مثال یعنی کوچک s

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *